20.6.2022 Uutiskirje 13/2022

Ravintola Huhkajalampi
Asiakasliikenne on siinä määrin vähentynyt, että taloudellisista syistä ravintola Huhkajalampi on aiemmasta tiedotuksesta poiketen suljettu 21.6. alkaen. Ravintolan väki pahoittelee tilannetta, päätös oli vaikea, mutta väistämätön. Nälkä ei kuitenkaan uhkaa, kyläkauppa palvelee päivittäin klo 11-18 perusvalikoiman elintarvikkeilla.

Briefing
Aamubriefing 21.6. pidetään pikku luokassa tavalliseen aikaan klo 9.15., ja viimeinen briefing ennen täyssulkua on torstaina 23.6. Hinaus- ja muita lippuja on saatavilla listahintaan toimistolta lähes päivittäin klo 9-11, yksityisvarauksen vuoksi motellin ulko-ovet ovat suljetut, joten soitto nroon 0400921260 helpottaa asiointia muina aikoina.

Kaarivälien tavarat
Tarpeellista tavaraa on saattanut jäädä ottamatta haltuun, ja tässä tapauksessa ensin soitto numeroon 0400921260. Asia on mahdollisesti järjestettävissä, mutta kysyä pitää ensin. Halliin on rakennettu väliaikaisia seiniä, joten kaariväleihin ei välttämättä ilman ruuvainta pääse.

Hinaukset
Säätiön kalusto on lähdössä leireilemään siten, että hinauksia on mahdollisesti saatavilla rajoitettu erä vielä keskiviikkona 22.6., mutta ei enää torstaina 23.6. Myös OH-TOW lähtee evakkoon keskiviikkona, joten nyt säteen suuntaan kaikki ne, joilla on lentosuunnitelmia.

Lisää tiedotusta lentoleirien menettelyistä vielä tulossa.

Suviterveisin,
Anu

Scroll to Top